Ženy zářily na pódiu i na červeném koberci

Date:

Hlavní cenu si „ukradla“ nenápadná country hvězda Kacey Musgraves, show díky rockovému číslu zpěvačka Lady Gaga a svou hvězdnou chvíli pod sluncem si užilo několik ženských interpretek.

Letošní předávání Grammy Awards, které moderovala zpěvačka Alicia Keys, se i díky těmto a dalším momentům opět přehouplo do kvalitní a zapamatovatelnější hudební oslavy.

Po nudném loňském ceremoniálu to zkonstatovalo několik zahraničních médií, která show označila za dobrou, zábavnou a překonávající úskalí z předchozích ročníků.

Prostoru pro ženy bylo dost
Keys, která moderátorské povinnosti převzala po Jamesi Cordenovi a je první ženou na tomto postu od roku 2005, show otevřela spolu s dalšími známými tvářemi, mezi nimiž byla i bývalá první dáma Michelle Obama.

Cílem bylo na úvod poukázat na osobní zkušenost, jak dotyčným dámám hudba změnila život.

Moderátorka přitom na závěr nezapomněla sugestivně dodat, že „dnes večer slavíme skrze hudbu sílu v každém z nás. Já to beru. No promiňte, kdo vládne světu?“ čímž narážela na oblíbenou odpověď – že světu vládnou ženy.

I podle CNN měla Národní akademie nahrávacích umění a věd problém s nedostatkem žen mezi vítězi a nominovanými, 61. ročník se však nesl v úplně jiném duchu a „ženské moderátorky a účinkující celou noc dominovaly“.

Ať už šlo o vystoupení nebo přeměněná ocenění, zdá se, že nespokojenost s nedostatkem různorodosti se letos nekonala.

Málo kontroverzní móda
Kromě hudby jsou Grammy také přehlídkou těch nejzajímavějších outfitů. Ukázkově as patřičnou pompou se na červený koberec postavily mnohé hvězdy, které zazářily zejména v bílé, růžové či stříbrné barvě.

Přestože v minulosti hosté a zejména hostky s oblibou provětrávaly i kontroverznější kousky (stačí si vzpomenout na legendární zelené šaty Jennifer Lopez s výstřihem až po pupík), letos vsadili spíše na působivou eleganci a střídmost.

Okázaleji vynikla zpěvačka Bebe Rexha v červené róbě značky Monsoori, která ještě před ceremoniálem zveřejnila informaci, že několik designérů ji na Grammy odmítlo obléct. Je prý příliš „velká“.

V netypicky málo nápadných stříbrných šatech se ukázala Lady Gaga, v černém obleku zase mezi ženami vyčuhovala zpěvačka Miley Cyrus.

Za jeden z nejhorších outfitů večeře módní kritici označili šaty raperky Cardi B, která zvolila bizarní vintage šaty z dílny Mougler připomínající ocas mořské panny.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Dovolená v Olomouckém kraji

HelfstynZápadně od Olomouce se na kopci tyčí zachovalý středověký...

Chorvatsko není jen „letní“ zemí, mnoho nabízí i nyní na podzim

Oblíbená dovolenková destinace nenabízí pouze známé přímořské lokality. Poznávat...

Žiji dnes už odvážněji než kdysi

Co všechno lze koupit za 1 euro? Třeba i...

Navštivte hrady a zámky v Česku, jejich sezóna opět startuje

Po dvou turbolentních letech se u našich západních sousedů...