Na předávání cen BAFTA zazářily Kate Middleton i Cate Blanchett

Date:

Říká se jim také britské Oscary. Upozorňují na výjimečné filmy předchozí sezóny a v neposlední řadě se jich účastní srovnatelný počet hvězd a celkově vyvolávají neméně pozornosti.

Ceny Britské televizní a filmové akademie zkráceně nazývané BAFTA jsou jednou z nejdůležitějších kulturních událostí v Británii.

Zabodovaly filmy s ženskými hrdinkami
Během večera se nejčastěji skloňoval název filmu Favoritka.

Historické drama řeckého režiséra Yorgose Lanthimose si odneslo celkem sedm sošek mezi v následujících kategoriích: Nejlepší britský film, Původní scénář, Výprava, Kostýmy, Masky, Nejlepší herečka ve vedlejší roli (Rachel Weisz) a Nejlepší.

Druhým nejčastěji skloňovaným názvem filmu byl snímek Roma mexického režiséra Alfonse Cuaróna, který získal tři ocenění. O kompletních výsledcích se dočtete na následujícím odkazu.

Hvězdy i na červeném koberci
Každé předávání cen je také přehlídkou krásných a nápaditých rób. Ceny BAFTA obvykle patří ke konzervativnějším společenským událostem a většina přítomných hostů volí klasické večerní šaty.

Ozdobou slavnostního předávání, které se konalo v Royal Albert Hall, byla jednoznačně vévodkyně z Cambridge, která se předávání cen zúčastnila v jemných světlých šatech z dílny Alexandra McQueena.

V podobném stylu se představila i herečka Rachel Weisz. Její róba z dílny Gucci byla stejně jemná a díky volánům a splývavému efektu působila svěže a žensky.

Extravagantněji působila Lily Collins v kombinovaných šatech od Givenchy. Přestože její róba využila několik stylů, celek vyzníval okouzleně.

Herečka Cate Blanchett patří dlouhodobě k ozdobám každého červeného koberce. Tentokrát zvolila jednoduchou a elegantní černou róbu s odvážně zdobeným výstřihem.

Herečka Margot Robbie okouzlila róbou z dílny Chanel, která kombinuje jemný šifon a výraznou, kamínky vykládanou stříbrnou látku.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Dovolená v Olomouckém kraji

HelfstynZápadně od Olomouce se na kopci tyčí zachovalý středověký...

Chorvatsko není jen „letní“ zemí, mnoho nabízí i nyní na podzim

Oblíbená dovolenková destinace nenabízí pouze známé přímořské lokality. Poznávat...

Žiji dnes už odvážněji než kdysi

Co všechno lze koupit za 1 euro? Třeba i...

Navštivte hrady a zámky v Česku, jejich sezóna opět startuje

Po dvou turbolentních letech se u našich západních sousedů...