Magazín keyboard_arrow_right Magazín keyboard_arrow_rightStředověká kuchyně ve zkratce - ..

Obrázek příspěvku: Středověká kuchyně ve zkratce - Živočišná strava a nápoje

Středověká kuchyně ve zkratce - Živočišná strava a nápoje

personaccess_time17.květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye0 shlédnutí

a našem území byl nejrozšířenější hovězí dobytek, prasata, pak teprve ovce a kozy. Chovala se i drůbež /krocan původem z Ameriky se objevuje až v 17. století/. Zpočátku se jednalo o polodivoký chov. V raném středověku byla zvířata menší než dnes a prasata připomínala dnešní divočáky. Oblíbený byl i rybolov - chytal se losos, úhoř, štika. Součástí jídelníčku byli i raci /poměrně hojní až do 19. století/, želvy a bobři - ti byli považováni za vodní zvířata, takže je bylo možné konzumovat i v době půstu. Do střední Evropy se občas dostaly i ústřice. Příležitostně se jedli hlemýždi a žáby. V 15. a 16. století se daří rybníkářství, což vedlo k rozvoji chovu kaprů.

V oblibě byla zvěřina - koroptve, bažanti, zajíci, jeleni, kanci, medvědi; za pochoutku platily veverky.Maso se často upravovalo s medem nebo ovocem; hodně se při vaření využíval morek a zvířecí krev.

Jelení játra v medu

Játra upečeme na roštu, nakrájíme na plátky a vložíme do svařeného medu, který jsme předtím okořenili hřebíčkem a tlučeným zázvorem. Takto lze játra uchovat dlouhou dobu.

Mléko

Používalo se buď čerstvé - mělo sladkou chuť, nebo kyselé. Nijak se nepasterizovalo.Ze smetany se tlouklo máslo, které se často přepouštělo, aby se déle uchovalo. Vyráběl se tvaroh a sýry.

Nápoje

Pila se voda, bylinné čaje, míza břízy a javoru a ovocné šťávy. Z hrušek nebo jablek se dělal ovocný mošt, tzv. malvazí. Příjem tekutin doplňovaly polévky, které byly prvním denním jídlem. Káva se do střední Evropy dostala až v 17. století, čokoláda koncem 18. století, čaj se pomalu prosazuje teprve v polovině 19. století.

Vařilo se pivo /nejslavnější bylo rakovnické/, pilo se víno a medovina. Od 2. poloviny 15. století se v našich zemích začíná pálit alkohol z vína a piva.

Tipy na středověkou ochutnávku

Vyhlášená je středověká krčma v Dětěnicích. Středověkou pec a přípravu chleba /placek/ + ukázku rekonstrukce tehdejšího zemědělství včetně typických plodin nabízí experimentální archeologické středisko Villa Nova v Uhřínově.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Biotechnologie pro ekologické hospodaření

personRedakceremove_red_eye29languageekologickecesko.cz

Biotechnologie je v dnešní době velice oblíbená. Značka BIO je již snad ve všech nabídkách obchodních domů. Díky trendu ekologického zemědělství se zvyšuje kvalita potravin. Čím je to dáno? Je to dáno především kvalitou půdy, která se dříve hnojila různými chemickými ..

Plýtvat nebo šetřit - vyberte si

personRedakceremove_red_eye6languageekologickecesko.cz

Šetřit nebo plýtvat energií začínáme hned, jakmile otevřeme domovní dveře. Věnujme se tentokrát kuchyni, kde velmi často plýtváme elektřinou, teplem i vodou. Jak ušetřit a zbytečně nevyhazovat peníze?A, B nebo C – záleží na tom?Vyměňte své zastaralé spotřebiče za ..